ARTE MARTIALE
ATLETISM
BADMINTON
BASCHET
BASEBALL
BOX
CALEIDOSCOP
CANOTAJ & KAIAC-CANOE
CICLISM & MONTAINBIKE
COMUNICATE DE PRESA, CONFERINTE
CULTURISM
FOTBAL, FOTBAL-TENIS, NFL
GIMNASTICA
HALTERE
HANDBAL
HOCHEI PE GHEATA
JOCURI DE VARA
JUDO
LUPTE
MOTOR
NATATIE
NBA
NHL
OLIMPISM
POLO
POPICE
POVESTIRI ADEVARATE
RUGBY
SAH, GO, SCRABBLE & BACKGAMMON
SCRIMA
SPORTURI DE IARNA
TENIS
TENIS DE MASA
TIR SPORTIV
VOLEI
  Arhiva stiri
  Arhiva editoriale
VOLEI – Cu clasamentele în fată
Joi , 27-10-2016

      Clasamentele promise în materialul anterior vor fi prezentate după ce vor fi făcute cunoscute rezultatele înregistrate în cea de a III-a etapă a Campionatelor Nationale Divizia A1 la volei, programată la 22 octombrie
     
      ● Feminin
      Alba Blaj – Dinamo Bucuresti 3-0 (15, 16, 23)
      CSM Lugoj – Unic Piatra Neamt 3-2 (-23, 16, -19, 23, 11)
      SCM U Craiova – CSM Bucuresti 0-3 (-18, -18, -14)
      SCM Pitesti – CSM Târgoviste 0-3 (-16, -21, -15)
      Penicilina Iasi – CSU Galati 3-0 (20, 10, 15)
      Știinta Bacău – Medicina Tg.Mures 3-0 (14, 13, 20)
     
      Clasament

1. CSM Târgoviste

3

3

0

0

0

9:1

9

2. Alba Blaj

3

2

1

0

0

9:2

8

3. CSM Bucuresti

3

2

0

1

0

8:3

7

4. Știinta Bacău

3

2

0

1

0

8:4

7

5. SCM Pitesti

3

2

0

0

1

6:5

6

6. Dinamo Buc.

3

1

1

0

1

6:5

5

7. Penicilina Iasi

3

1

0

0

2

4:6

3

8. Medicina Tg.M.

3

1

0

0

2

4.6

3

9. CSU Galati

3

1

0

0

2

4:7

3

10. CSM Lugoj

3

0

1

0

2

4:8

2

11. Unic P. Neamt

3

0

0

1

2

2:9

1

12. SCM U Craiova

3

0

0

0

3

1:9

0


     
      ● Masculin
      Municipal Zalău – SCM U Craiova 3-0 (21, 21, 22)
      Steaua Bucuresti – Explorări Baia Mare 3-0 (19, 20, 25)
      Tricolorul Ploiesti – Știinta Bacău 3-1 (-22, 22, 20, 21)
      Arcada Galati – LPS Piatra Neamt 3-0 (13, 19, 15)
      Unirea Dej – CV Caransebes 2-3 (-17, 17, -9, 17, -13)
      Universitatea Cluj – CSM Bucuresti 1-3 (-15, -19, 28, -18)
     
     
      Clasament

1. Steaua Bucuresti

3

3

0

0

0

9:1

9

2. Tricolorul Ploiesti

3

3

0

0

0

9:2

9

3. Municipal Zalău

3

2

1

0

0

9:2

8

4. Arcada Galati

3

1

2

0

0

9:4

7

5. CSM Bucuresti

3

2

0

1

0

8:5

7

6. SCM U Craiova

3

2

0

0

1

6:4

6

7. CV Caransebes

3

0

1

1

1

6:8

3

8. Universit. Cluj

3

1

0

0

2

4:6

3

9. Explorări B.M.

3

0

0

1

2

3:9

1

10. Unirea Dej

3

0

0

1

2

3:9

1

11. Știinta Bacău

3

0

0

0

3

1:9

0

12. LPS P. Neamt

3

0

0

0

3

1:9

0


     
      După numai 3 etape, e foarte greu de tras concluzii, mai ales că unele echipe au fost avantajate de program iar altele dezavantajate. Un semnal de alarmă se poate totusi trage: Moldova poate rămâne fără echipe, reprezentantele ei ocupănd locurile 11 si 12. În privinta luptei pentru primele locuri, pretendentele la podiumul feminin s-au instalat deja pe primele locuri, în timp ce la masculin candidatele caută să-si explice cum de o nou promovată se află în fruntea lor.
     
      ● Etapele nr. IV au loc sâmbătă 29 octombrie. În program:
      Feminin
      Dinamo Bucuresti – Medicina Tg.Mures, ora 11,45 la Digi Tv
      CSU Galati – Stiinta Bacău
      CSM Târgoviste – Penicilina Iasi
      CSM Bucuresti – SCM Pitesti
      Unic Piatra Neamt – SCM U Craiova
      Alba Blaj – CSM Lugoj
      Masculin
      SCM U Craiova – CSM Bucuresti
      CV Caransebes – Universitatea Cluj
      LPS Piatra Neamt – Unirea Dej
      Știinta Bacău – Arcada Galati
      Explorări Baia Mare – Tricolorul Ploiesti, se joacă în 28 oct.
      Municipal Zalău – Steaua Bucuresti, la Digi Tv în 28 oct. ora 18

Emil COSTOIU

        La 28-30 octombrie au fost pro ...
        Destul de multe concluzii după ...
        Clasamentele promise în materi ...
        Prima etapă din Campionatul Su ...

Newsletter
Aboneaza-te la newsletterul TOPSport!




Designed by Web Media Marketing