ARTE MARTIALE
ATLETISM
BADMINTON
BASCHET
BASEBALL
BOX
CALEIDOSCOP
CANOTAJ & KAIAC-CANOE
CICLISM & MONTAINBIKE
COMUNICATE DE PRESA, CONFERINTE
CULTURISM
FOTBAL, FOTBAL-TENIS, NFL
GIMNASTICA
HALTERE
HANDBAL
HOCHEI PE GHEATA
JOCURI DE VARA
JUDO
LUPTE
MOTOR
NATATIE
NBA
NHL
OLIMPISM
POLO
POPICE
POVESTIRI ADEVARATE
RUGBY
SAH, GO, SCRABBLE & BACKGAMMON
SCRIMA
SPORTURI DE IARNA
TENIS
TENIS DE MASA
TIR SPORTIV
VOLEI
  Arhiva stiri
  Arhiva editoriale
VOLEI – În asteptare de derbyuri
Marti , 29-11-2016

      Ne apropiem de sfârsitul turului si disputele echilibrate se lasă asteptate. Și în cele două etape cu nr.IX din Campionatele Nationale Divizia A1 la volei s-a înregistrat abia un joc cu cinci seturi. Asteptăm---
      În săptămâna care urmează va fi si o etapă intermediară, deci cresc sansele de a le consemna. Să vedem.
     
      ● Feminin
     
      Rezultatele din etapa a IX-a
      SCM Pitesti – Dinamo Bucuresti 0-3 (-23, -19, -19)
      Penicilina Iasi – SCM U Craiova 3-0 (16, 8, 19)
      Știinta Bacău – CSM Lugoj 3-0 (13, 17, 17)
      Medicina Tg.Mures – Alba Blaj 1-3 (-16, -10, 22, -15)
      CSU Galati – Unic Piatra Neamt 0-3 (-21, -17, -9)
      CSM Târgoviste – CSM Bucuresti 3-1 (19, -21, 19, 19)
     
      Clasament
      1. Alba Blaj 29, 2. CSM Târgoviste 21, 3. Dinamo Bucuresti 21, 4. CSM Bucuresti 19, 5. Știinta Bacău 19, 6. Unic Piatra Neamt m14, 7. SCM Pitesti 11, 8. CSM Lugoj 10, 9. Penicilina Iasi 9, 10. Medicina Tg.Mures 8, 11. CSU Galati 3, 12. SCM U Craiova 1,
     
      Programul jocurilor din etapa a X-a, miercuri 30 noiembrie
      Dinamo Bucuresti – CSM Bucuresti, ora 18
      CSM Târgoviste – Unic Piatra Neamt
      CSU Galati – Alba Blaj, disputat la 14 nov., 0-3 (-11, -5, -17)
      CSM Lugoj – Medicina Tg.Mures
      SCM U Craiova – Știinta Bacău
      SCM Pitesti – Penicilina Iasi
     
      Programul jocurilor din etapa a XI-a, sâmbătă 3 decembrie
      Penicilina Iasi – Dinamo Bucuresti
      Știinta Bacău – SCM Pitesti, ora 13 la Digi Tv
      Medicina Tg.Mures – SCM U Craiova
      CSU Galati – CSM Lugoj
      CSM Târgoviste – Alba Blaj, pe 5 dec. ora 17,45 la Digi Tv
      CSM Bucuresti – Unic Piatra Neamt, 5 dec. ora 19,45 la Digi Tv
     
      ● Masculin
     
      Rezultatele din etapa a IX-a
      Arcada Galati – SCM U Craiova 3-1 (14, -23, 22, 23)
      Unirea Dej – Tricolorul Ploiesti 1-3 (-23, 22, -17, -16)
      Universitatea Cluj – Steaua Bucuresti 0-3 (-23, -23, -18)
      CSM Bucuresti – Municipal Zalău 1-3 (-25, 26, -20, -17)
      CV Caransebes – Explorări Baia Mare 3-2 (22, -18, 21, -18, 13)
      LPS Piatra Neamt – Știinta Bacău 0-3 (-23, -17, -15)
     
      Clasament
      1. Steaua Bucuresti 22, 2. Municipal Zalău 22, 3. Arcada Galati 22,
      4. Tricolorul Ploiesti 20, 5. SCM U Craiova 15, 6. CSM Bucuresti 14,
      7. CV Caransebes 11, 8. Explorări Baia Mare 10, 9. Știinta Bacău 10, 10. Unirea Dej 7, 11. Universitatea Cluj 7, 12. LPS Piatra Neamt 2
     
      Programul jocurilor din etapa a X-a, miercuri 30 noiembrie
      SCM U Craiova – Știinta Bacău
      Explorări Baia Mare – LPS Piatra Neamt
      Municipal Zalău – CV Caransebes
      Steaua Bucuresti – CSM Bucuresti, ora 17
      Tricolorul Ploiesti – Universitatea Cluj
      Arcada Galati – Unirea Dej
     
      Programul jocurilor din etapa a XI-a – sâmbătă 3 decembrie
      SCM U Craiova – Unirea Dej, se joacă în 2 dec.
      Arcada Galati – Universitatea Cluj, în 2 dec.
      CSM Bucuresti – Tricolorul Ploiesti, ora 17
      CV Caransebes – Steaua Bucuresti
      Municipal Zalău – LPS Piatra Neamt, în 2 dec.
      Știinta Bacău – Explorări Baia Mare

Emil COSTOIU

        La 28-30 octombrie au fost pro ...
        Destul de multe concluzii după ...
        Clasamentele promise în materi ...
        Prima etapă din Campionatul Su ...

Newsletter
Aboneaza-te la newsletterul TOPSport!




Designed by Web Media Marketing